Mit jelent, ha a kutya nyalja a lábát?

2024.11.18.
Mit jelent, ha a kutya nyalja a lábát?
6
Views

Minden szerettünknél észrevesszük azokat a jeleket, amik nem a mindennapos szokások közé tartoznak. Ez nincs másképp a kutyusoknál sem, hiszen rövid idő után kiismerjük a mozdulataikat és ha már a “fülük nem úgy áll”, tudjuk, hogy betegség van a háttérben.

Természetesen a Kutyakajas.hu Webáruház Julius k9 tápkínálatával megtesszük a megfelelő lépéseket annak érdekében, hogy a legjobb minőségű eledelt kapják, és egészségesek lehessenek. Ettől függetlenül azonban soha nem lehet kizárni minden problémát.

Sok árulkodó jelet észlelhetünk a négylábúak esetén is, ami aggodalomra adhat okot. Erre egy tökéletes példa, ha a bundás barátunk nyalja a lábát, ami nem tipikus “kutyás viselkedés”.

Ennek bizony lehet komoly oka is

Persze a nyalogatás egy ösztönös viselkedés, de nem mindegy, hogy ez milyen formában nyilvánul meg. Teljesen megszokott látvány lehet, de azt érdemes szem előtt tartani, hogy ennek is megvan a természetes jellege és a rendellenessége is.

Az elsődleges szerepe ennek a tisztálkodással kapcsolható össze, ám nem minden esetben jelenti ezt. Sokszor előfordulhat az is, hogy nemcsak nyalogatja a kutyus a lábát, hanem rágcsálja is.

Ez viszont már intő jel lehet arra nézve, hogy valami nem stimmel, ha eddig nem csinálta, vagy nem ilyen gyakran. Kiemelt fontossága lehet bizonyos esetekben, ha sikerül felfigyelni erre, mert akár életet is menthet, ha időben reagálunk.

Allergia és bőrtünetek esete

Az ételallergia jelenléte nem csak az emberek számára jelenthet problémákat. A kis kedvencek esetében ez nem csak a gyakori lábnyalogatásban és rágcsálásban jelentkezhet, hanem például hastájékon is előfordulhat.

Több olyan dolog is okozhat allergiás reakciót, ami a folyamatos nyalogatást előidézheti, vagy a viszketésre adott reakció rágcsálásba torkollik. Lehet felelős a mosószer vagy az öblítő is, amit használunk a fekhelyük vagy a ruhájuk mosásához.

Külső sérülések, lelki problémák vagy nemkívánatos „vendégek”

Külső sérülés sok esetben állhat fenn, mert egy karcolás vagy tüske is lehet felelős a megváltozott viselkedésért. Emellett a téli időszakban jellemző a sózott utak okozta irritáció és a nyári forró aszfalt következményei.

Lelki dolog is állhat a háttérben, ha nincs nyoma fizikai sérülésnek. Ez például egy unatkozó kutyát is jelenthet, így az megszüntetheti az új szokást, ha többet foglalkozunk vele. Emellett pedig az idegen anyag, mint például a toklász is okozhatja vagy a betolakodók, mint a kullancs és a bolha.

Amikor nagyobb a baj…

Abban az esetben, ha ezek közül egyik sem áll fenn, akkor ideje szakemberhez fordulni és meg kell látogatni az állatorvost. Az ízületi gyulladás okozhat olyan fájdalmat, amit ilyen módon próbál csillapítani a kis bundás.

Az epilepszia és a daganatos megbetegedések bizonyos formái is okozhatják ezt a szokást, ami viszont valóban komoly probléma. Nagyon fontos, hogy időben észleljük a megváltozott viselkedést, amivel akár az életét is meg tudjuk menteni a megfelelő orvosi kezeléssel.

Minden esetben a legfontosabb, hogy mihamarabb megtegyük a megfelelő lépéseket annak érdekében, hogy a szőrös családtag jól érezze magát és egészséges lehessen.

Rovat:
Egészség